IQOS NUOLAIDOS KODAS:
QWK282PASINAUDOJĘ KODU GAUKITE 20-25 TAŠKŲ Į SAVO SĄSKAITĄ (1 TŠK = 1 EUR) KURIUOS GALĖSITE IŠLEISTI PRIEDAMS, PREKĖMS, AR KITIEMS AKSESUARAMS

 Kodą galite panaudoti tiek pirkdami salone tiek internetinėje svetainėje.


SVARBU: Norėdami gauti papildomus nuolaidų taškus į Jūsų paskyrą, BŪTINA įsigyti įrenginį. Jeigu bandysite tik panaudoti kodą, kad pažiūrėti, nuolaidų taškų nematysite.9 svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti apie „IQOS“ - naują šildomą cigarečių gaminį


Naujajam tabako gaminiui „IQOS“ neseniai buvo suteiktas leidimas jį parduoti JAV, sukėlusį susirūpinimą dėl dar vieno nikotino pristatymo įtaiso, kuris bus pristatytas į JAV rinką tarp jaunimo e-cigarečių epidemijos.

Balandžio mėn. Maisto ir vaistų administracija (toliau FDA) nustatė, kad „Philip Morris International“ dabar gali pradėti prekiauti ir parduoti nedegimo įrenginį IQOS - pirmąjį tokio tipo produktą, kuris parduodamas JAV. Nekaitinamus tabako gaminius , dar vadinamus šildomais tabako gaminiais: tai elektroniniai įtaisai, kurie šildo tabako lapus, kad būtų pagamintas įkvepiamas aerozolis, užuot deginę tabaką kaip tradicinės cigaretės.

Nors „IQOS“ yra elektroninis prietaisas, FDA ją klasifikavo kaip cigaretę, tai reiškia, kad gaminiui taikomi visi tie patys galiojantys apribojimai kaip ir tradicinėms cigaretėms. „Philip Morris International“, kad šie produktai yra saugesni už cigaretes, tačiau apie prietaisus ir jų daromą poveikį dar daug nežinoma.


Čia yra 9 svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti apie IQOS.


1. Kaip veikia IQOS?


Tradicinės degiosios cigaretės sukelia dūmus, kai tabakas deginamas aukštoje temperatūroje. FDA teigimu, kad į rašiklį panašus „IQOS“ prietaisas „su tabaku užpildytomis lazdelėmis“, suvyniotomis į popierių, šildo, bet nedegina, sukurdamas aerozolį, kuriame yra nikotino. „Marlboro“, „Altria“ prekės ženklai, pagamins užtaiso viduje naudojamas tabako lazdeles, kurios bus mentolio ir aromatizuotos versijos.


2. Ar IQOS yra saugesnė už cigaretes?


FDA dar nepriėmė sprendimo šiuo klausimu, todėl per anksti pasakyti. Nors FDA sako, kad vėžį sukeliančių cheminių medžiagų, aptinkamų cigarečių dūmuose, įskaitant akroleiną ir formaldehidą, kiekis yra mažesnis IQOS aerozoliuose, „tai nereiškia, kad šie produktai yra saugūs. Visi tabako gaminiai gali būti kenksmingi ir sukeliantys priklausomybę, o žmonės, kurie nenaudoja tabako gaminių, turėtų ir toliau to nedaryti “, - sakoma FDA pranešime.


Vanderbilto universiteto medicinos mokyklos farmakologijos docentas Erinas Calipari sako, kad svarbu atsisakyti žalingų rūkymo šalutinių produktų, tačiau taip pat svarbu atsiminti, kad nikotinas yra vienas nuo priklausomybės sukeliančių vaistų ir jis nėra nerizikingas.

„Nikotinas yra stimuliatorius. Stimuliatoriai veikia smegenis, taip pat daro poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai “, - sako Calipari. „Mes darome didžiulį sandorį dėl cigarečių dervos ir šalutinių produktų, bet ir narkomanija yra be galo svarbi. Vien todėl, kad tai sumažina kitus bauginančius rezultatus, dar nereiškia, kad tai saugu “.


3. Ar IQOS gali padėti suaugusiesiems mesti cigaretes?


Galbūt, bet tai nebūtinai reiškia, kad ji bus naudinga visuomenės sveikatai, sako dr. Michaelas Siegelis, Bostono universiteto visuomenės sveikatos mokyklos bendruomenės sveikatos mokslų profesorius.

„Jei nebūtų tokio dalyko kaip e-cigaretės ir ir jos nepatektų į rinką, tai būtų žingsnis į priekį“, - sako Siegel. „Problema ta, kad dabar turime elektronines cigaretes, ne tabako gaminius, skirtus daryti tą patį.“

Nors e-cigaretės gali kelti savo (nelyginant paprastų cigarečių keliamą žalą) riziką - kai kurie ankstyvieji tyrimai jas susiejo su širdies problemomis, kvėpavimo takų ligomis ir DNR pažeidimais - o jų ilgalaikis poveikis nežinomas, Siegel teigia, kad, palyginti su IQOS, jos turi saugumo pranašumą, nes jose nėra tabako. (E-cigaretės gamina aerozolį kaitindamas ir garindamas skystį, kuriame paprastai yra nikotino.) Taigi, nors IQOS teoriškai galėtų būti naudingas visuomenės sveikatai, jei jis padėtų cigarečių rūkaliams visiškai mesti rūkyti, jis galėtų padaryti žalą, jei atitrauktų dabartinius ar buvusius rūkalius nuo e-cigarečių atgal į tabaką, sako Siegel.

Nors e. cigaretės „nėra visiškai saugios, tačiau juda teisinga linkme“, - sako jis. „Aš nematau, kad IQOS padėtų tam.“

„NewYork Presbyterian“ Weill Cornell medicinos centro priklausomybių psichiatras dr. Jonathanas Avery sako, kad rinkai nereikia kito cigaretes imituojančio prietaiso. „Yra daugybė gerų, FDA patvirtintų [rūkymo metimo] procedūrų“, - sako Avery, įskaitant nikotiną pakeičiančią gumą, pleistrus ir vaistus. „Nematau, kaip pridėjus daugiau šių prietaisų bus padaryta reikšmingos įtakos suaugusiųjų rūkymui“.

4. „IQOS“ naudoja kitokias technologijas nei elektroninės cigaretės.


Kuo skiriasi „IQOS“ nuo elektroninių cigarečių?
Nekaitinami produktai skiriasi nuo e-cigarečių, nes juose naudojamas tikrasis tabakas, o ne kvapnusis e-skystis, paprastai esantis e-cigaretėse. Nedegimo principas yra tas, kad tai leidžia vartotojams pajusti, kaip atrodo ir jaučiama rūkant įprastą cigaretę, neįkvėpus deginto tabako.

5. Prietaisai nebuvo „FDA patvirtinti“.


Ar IQOS patvirtino FDA?
Kaip teigė FDA, nors jos sprendimas „leidžia tabako gaminius parduoti JAV, tai nereiškia, kad šie produktai yra saugūs ar„ FDA patvirtinti ““.

Bendrovė pateikė FDA paraiškas gauti du skirtingus norminius patvirtinimus: vieną - parduoti produktą kaip naują tabako gaminį (vadinamą patvirtinimu prieš pateikiant rinkai), o kitą - parduoti produktą kaip mažiau kenksmingą nei kitus tabako gaminius (vadinamąjį modifikuotą Rizikos tabako gaminio patvirtinimas). FDA sprendimas taikomas patvirtinimo paraiškai prieš pateikiant rinkai. Agentūra nenusprendė, ar prietaisas gali būti parduodamas kaip mažiau kenksmingas nei kiti tabako gaminiai.


6. Neįrodyta, kad šildomi tabako gaminiai yra saugesni už cigaretes.


Ar IQOS yra saugesnė už rūkymą?
Tabako gamintojai tvirtina, kad nekaitinami produktai yra mažiau kenksmingi nei cigaretės, nes kai tabakas dega, ar yra deginamas, jame išsiskiria daugiau nei 7000 chemikalų, esančių cigarečių dūmuose.

 „Philip Morris International“ teigia, kad IQOS yra mažiau toksiškas nei cigaretės, tačiau keliuose žurnalo leidiniuose  „Tabako kontrolė ( Tobacco control ) “ buvo padaryta išvada, kad pačios bendrovės duomenys nevisiškai patvirtina šiuos teiginius. Tyrimai rodo, kad nors IQOS kai kurių toksiškų medžiagų kiekis gali būti mažesnis nei cigarečių, vartotojams tai vis tiek gali sukelti aukštesnį kitų toksiškų medžiagų kiekį. Kitais žodžiais:  IQOS gali vartotojus paveikti mažesne kai kurių ligų rizika, bet didesne kitų rizika.

„Philip Morris International“ tyrimai pabrėžia, kad mažiau toksiškų cheminių medžiagų nereiškia mažesnio pavojaus lygio,  naudojant produktą, ir kad teiginiai apie mažesnį poveikį suprantami kaip teiginiai apie mažesnę žalą.


Kitokio pobūdžio aukštųjų technologijų elektroninio tabako gaminio gamintojo JUUL manymu, kad IQOS pritrauks jaunus žmones.  O toks numatomas vartojimo augimas kelia nerimą

7. IQOS gali patikti jaunimui.


Ar paaugliai naudojasi „IQOS“?
Truth Initiative® tyrėjai nustatė, kad „ IQOS“ gali patikti paaugliams ir jaunimui  dėl rinkodaros, vaizduojančios produktą kaip „rafinuotą, aukštųjų technologijų ir siekiamybę“ ir „aptakius, išskirtinius bruožus, panašius į„ iPhone “.

Produkto rinkodara yra ypač susirūpinusi dėl dabartinės jaunimo e-cigarečių epidemijos , kurią skatina JUUL . E-cigarečių vartojimas išaugo, ypač tarp jaunų žmonių - daugelis jų niekada nerūkė cigarečių. Tiesą sakant, e-cigarečių vartojimas išaugo 78% tarp aukštųjų mokyklų mokinių ir 48% tarp vidutinių mokyklinio amžiaus vaikų vien per metus nuo 2017 iki 2018 m., O JUUL dabar sudaro tris ketvirtadalius JAV e-cigarečių rinkos. 

Kitas "Tabako kontrolė" (Tobacco Control) paskelbtas tyrimas pabrėžia šias problemas: „Kaip ir elektroninės cigaretės, ypač„ JUUL “stilius, reklamuojamos šiuolaikišku, aukštųjų technologijų įvaizdžiu ir žalos mažinimu bei „ be dūmų “ žinutėmis, yra patrauklios paaugliams, tikėtina, kad „IQOS“, parduodama panašiu būdu, taip pat patiks paaugliams. 

“Siekdama užkirsti kelią jaunimo galimybėms naudotis IQOS ir jo reklamos bei skatinimo galimybėmis, FDA nustato gaminių pardavimo apribojimus - ypač per interneto svetaines ir socialinę žiniasklaidą - ir reikalauja, kad reklama būtų skirta tik suaugusiesiems.


8. Tabako tūtelės (Heets) bus pateikiamos mėtų skonio ir galėtų sustiprinti „Marlboro“ prekės ženklą.

 „Philip Morris International“ planuoja siūlyti tabako tūteles, primenančius mažas cigaretes, vadinamąsias „HeatSticks“, turinčius mėtos - kvapą, kuris, kaip įrodyta, pritraukia jaunus vartotojus ir daro cigaretes lengvesnes rūkyti ir sunkiau jas mesti . Savo paraiškose FDA bendrovė nepateikė informacijos apie tai, kaip mėtos skonio Heets (Heatsstick; tūtelės) paveiks produkto patrauklumą, toksikologiją ar kitokį poveikį sveikatai.

Be to,  „Philip Morris International“ planuoja parduoti „HeatSticks“ pavadinimu „Marlboro“. Naujojo prietaiso rinkodara naudojant „Marlboro“ prekės ženklą gali padidinti visų „Marlboro“ produktų, įskaitant cigaretes, patrauklumą. Tyrimai rodo, kad Malboro prekės ženklo gaminami tabako gaminiai, yra populiariausi jaunimo tarpe.


9. Šie produktai kuriami lengvesniam kontroliavimui pramonėje

Ar IQOS yra kontrolės dalis?
Kaip teigiama "Tabako kontrolės" komentare, tabako įmonės bando pakenkti vyriausybės reglamentavimui, naudodamos teiginius apie žalos mažinimą kaip strategiją pertvarkyti pramonę kaip sprendimo, o ne dalies problemą.

„[Šildomi tabako gaminiai] yra naujausios tabako kompanijų pastangos prisitaikyti prie besikeičiančios kontroliavimo aplinkos, siekiant išlaikyti ir išplėsti savo klientų bazę mažėjant socialiniam tabako vartojimo priimtinumui ir mažėjančiam cigarečių vartojimui“, - teigiama komentare. „Kai nėra teisės aktų arba spragų, atleidžiantiems nuo [šildomų tabako gaminių] nuo galiojančių taisyklių, bendrovės parduoda [šildomus tabako gaminius], kad padidintų visų savo tabako gaminių socialinį priimtinumą“.

Perskaitykite Truth Initiative® pateiktas išvadas apie FDA sprendimą. (Anglų k.)